Щодо виховання дітей!

Рекомендації батькам щодо виховання дітей

1. Повірте  в  неповторність  своєї  дитини, у те, що вона - єдина,  унікальна,  не  схожа  на  жодну іншу і  не є вашою  точною  копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.

2. Дозвольте  дитині  бути собою, зі своїми  вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.

3. Не соромтеся  виявляти  свою  любов до дитини, дайте  їй зрозуміти, що любитимете за  будь-яких обставин.

4. Встановіть чіткі межі дозволеного (бажано, щоб заборон було небагато - лише найголовніші) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах.

5. Не давайте дитині особових негативних оцінювальних суджень "ти поганий", "ти злий". Потрібно казати "Твій вчинок поганий, але ж ти хороший, розумний хлопчик (дівчинка) і надалі не повинен так робити".

6. Не забувайте, що шлях до дитячого серця пролягає через гру. Саме у процесі гри ви зможете передати необхідні навички, знання, поняття про життєві правила та цінності, зможете краще зрозуміти один одного.

7. Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття та переживання, тлумачити поведінку свою та інших людей.

8. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Щодня цікавтесь її справами, переживаннями, досягненнями.

9. Відвідуйте разом театри, музеї, організовуйте сімейні екскурсії.

10. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу й бажання допомагати вам).