День пам'яті жертв Голодомору

Дата: 27.11.2020 13:20

27 листопада у Тустанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Головною причиною голодомору була цілеспрямована злочинна політика

більшовицького керівництва. Адже харчів у ці роки не бракувало. Проте держава конфісковувала у селян більшу їх частину, ігноруючи заклики і попередження українських представників з міст. Це прирекло мільйони людей на смерть від голоду, який неможливо назвати інакше, ніж штучний.

По всій Україні проходять меморіальні заходи. Тустанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів теж не лишилась осторонь і приєдналась до вшанування пам’яті тих, хто загинув через голод:

• У кожному класі класними керівниками були проведені бесіди за темою

«Вогонь скорботи в серці навіки», «Страшні роки голодомору 32-33-х р.р.», «Незгасаюча біль народу»,  «Що я знаю про голодомор»;

• Заступник директора з ВР Гусак І.С. та класний керівник 9 класу Кицька В.П. провели з учнями Годину пам’яті і скорботи «Ми - молоді весняні квіти, голодні, босі і роздіті»...

Події тих років назавжди залишаться темною плямою історії нашої держави.

Вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю,

цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх

поколінь він не має аналогів в історії людства. Саме тому уся країна вшановує пам’ять жертв голодомору та політичних репресій, життя яких були забрані «не тому що вони були селянами, а тому що вони були УКРАЇНЦЯМИ!»