A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Тустанський ліцей Дубовецької сільської ради

МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ: УЧНІВСЬКІ АНКЕТИ

Дата: 07.05.2018 20:41
Кількість переглядів: 326

Цього року в Україні вперше проводиться загальнодержавне моніторингове дослідження «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи». У межах дослідження учні четвертих класів виконуватимуть тестові завдання з математики й читання, а також заповнюватимуть анкети. Тести є традиційним джерелом інформації щодо освітніх досягнень учнів української школи, натомість анкети в початковій школі заповнюють нечасто.

Для розробки анкет фахівці послуговувалися міжнародним досвідом, а також характерними особливостями викладання літературного читання й математики в Україні. Зокрема, було використано підходи авторитетних міжнародних порівняльних досліджень якості освіти: PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study, Міжнародне дослідження прогресу читацької грамотності, проводиться серед четверокласників) і TIMSS (The Trends in International Mathematics and Science Study, Міжнародне дослідження тенденцій математичної й природничо-наукової освіти, проводиться серед учнів четвертих і восьмих класів). Пропонуємо ознайомитися з прикладами анкет для четверокласників PIRLS, TIMSS .

Структура учнівської анкети моніторингу становить набір традиційних для подібних досліджень блоків запитань, а саме запитання про соціальні й матеріальні чинники, які впливають на успішність навчання, рівень комфортності під час перебування дитини в школі, дошкільна підготовка й відвідування учнем позашкільних занять. Окрім названих, в анкеті представлені також блоки запитань, розроблених спеціально для дослідження, серед яких особливості виконання учнями домашніх завдань,  читацькі й математичні практики, які використовує учень у навчанні.

Технологія організації анкетування поточного циклу дослідження відповідає світовим і вітчизняним стандартам. Так, матеріали анкетування повністю анонімні: організатори навіть не збирають списки учнів-учасників дослідження і відомою є лише кількість учнів в окремому класі (це уможливлює підготовку достатньої кількості тестових матеріалів). Перед початком анкетування діти отримують інструкцію, у якій зауважено, що анкети обробляє комп’ютер і що про їхні відповіді не буде відомо ані однокласникам, ані вчителям, ані іншим особам. Важливо також наголосити, що керівники закладів освіти заздалегідь отримали інформацію про дослідження і попередили батьків про його проведення (наказ МОН від 09.02.2018 №118).

Насамкінець варто звернути увагу на те, що анкетування становить важливий елемент моніторингового дослідження якості початкової освіти, адже поєднання даних про виконання учасниками тестових завдань і їх відповідей на запитання анкет дозволить не лише отримати  ґрунтовну й всебічну інформацію про рівні сформованості читацької й математичної компетентностей учнів на порозі Нової української школи, але й завчасно усунути деякі негативні чинники, які впливають на освітній прогрес учнів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено